2018. december 2., vasárnap

MIAPÁNK


“A helynek nemcsak fizikája, hanem metafizikája is van. A hely nemcsak látvány, hanem géniusz is” – idézte Hamvas Bélát a főpolgármester. Hozzátette: Hamvas Béla olvasatában a hely, “ahol most állunk a történelem érzékszervekkel ma már fel nem fogható ezredéves eseményeinek helyszíne, a géniusz az ősök szellemének jelképe, amely az utódok élete fölött vigyáz”. Kijelentette: “Árpád fejedelem megidézése ezen a helyen az ősi idők méltó emlékezete”. (Lokális közlés)

 Bizony véreim, így zenge Tarlós, az egyik utolsó árpádházi.


Mélyen azonosulva mindazzal, amit a Lord Mayor, (lásd még a szobor talapzatán a GRAND PRINCE vésetet) a rubel-reláció legokosabb főpolgármestere mondott, szerény kiegészítésként, kilépve a 150 négyzetméteres műfüves környezetből, szeretném a történelem néhány, érzékszervekkel is felfogható – na jó, nem ezredéves, de a közelmúltból a jelenig ívelő – az „ősi idők méltó emlékezetére” utaló tárgyára felhívni homlokráncoló figyelmüket.

A Grand Prince megéhezvén, megszomjazván - miután a katyini erdőből kivezette népét –, jól érzékelhetően a Yang Muoi Pho King (sic!) nevű autentikus keleti, közelebbről vietnámi étterem felé tart, ahol Pho wok marhaszeggyel és pirított Pho tésztával (naná, hogy tofuval) fogja csillapítani fejedelmi éhségét. A karon ülő vadászturulnak Pho xao gá van bekésztve.

Ebéd után a Fejedelmet, már várja a szobortól 100 (!) méterre lévő Árpád Palota, amely teljes pompájában fogadhatja Ősapánkat (Ősapátokat). Ló sem kell, két zebra odavisz…

„S midőn látták, hogy mindenfelől bátorságban vannak, és senki sem bír nekik ellentállani, átkeltek a Dunán. (…) Mikor odaát voltak, tábort ütöttek a Duna mellet a felhévizekig…” írja Anonymus. Az is írta (EP álnéven), csak ez a korabeli médiahelyzetre tekintettel nem kapott nyilvánosságot, hogy idővel Árpád Grand Prince visszafordult Napkeletre, „fölpattant Zöldfikár nevű pejére, és elvágtatott az érzékeny X. századi tájleírásban.”


De addigra a fényes bronz-sculptura „kap fogni egy vajszínű árnyalatot”, de lehet, hogy zöldes patinát (Fidesz szóhasználattal: platinát), amely finom réz-karbonát és réz-hidroxid  felülettel (magyar találmány) bevonja majd az Árpád Főreáliskola konyhájáról kapott műanyag tálban nyereg alatt puhított nyershúst fogyasztó hajléktalanokat (vitézeket) is. A gondos tervezők figyelmességének köszönhetően a talapzat szívcsakra magassága ideális étkezőpult.

Szerkesztés
Az Árpád Palota, 100 méterre  az Árpád szobortól
Fotó: -sj-




Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése